Protez Tırnak

Ella Güzellik Salonu ve Lazer Epilasyon olarak Tunceli’de protez tırnak hizmeti vermekteyiz. İşletmemiz hafta içi ve hafta sonu hizmet vermeye devam etmektedir. İşletmemiz bünyesinde deneyimli birçok uzmanımız bulunmaktadır. Salonumuzda pek çok hizmeti vermekteyiz. Tunceli merkezde bulunan salonumuz Tunceli’nin en gözde mekânları arasında yer almaktadır.

 

Protez tırnak alanında uzman ekibimiz kalıcı oje, manikür ve pedikür işlemleri yapmaktadır. Yaptırmak istediğiniz uygulama için öncesinde bizleri arayıp ya da mail göndererek bilgi alabilir ve işlem için randevu oluşturabilirsiniz. Tırnakları geç uzayan, kırılan ve şekil veremeyen kişiler Tunceli’deki Ella Güzellik Salonumuzda emin ellerde protez tırnak yaptırabilir.

Protez Tırnak Uygulaması Nasıl Yapılır?

Protez tırnak, her cins tırnağa ve her tür ele uygulanabilen bir yöntemdir. Protez tırnak yaptırmak isteyen kişilere önce tırnak yapısına uygun bir tırnak yerleştirilir. Bu tırnak ana tırnağın bütün yüzeyine yapıştırılmaz. İç kısmını kaplayacak biçimde tırnağın ucuna doğru yapıştırılır. Yapıştırma işlemi bittikten sonra takılan tırnak kendi tırnağınızın seviyesine kadar törpülenir. Yükseklik farkını ortadan kaldırıp eşit hale getirilir. Eşit hale gelen tırnağa akrilik ya da jel uygulaması yapılır. En çok tercih edilen yöntem akriliktir. Akrilik işlemden sonra tırnak yüzeyinde pürüzler oluşur ve yine törpü işlemi yapılır. Törpü aynı zamanda parlaklık da sağlamaktadır. En son oje sürülerek işlem tamamlanır. İşlemin tamamı yaklaşık olarak 1,5 saat sürmektedir. Uygulama Tunceli’deki güzellik salonumuzda yapıldıktan sonra 1 ay içinde yenilenmesi gerekir.

Protez Tırnak Kullanımı

Protez tırnaklar oldukça doğal bir görünüme sahiptir ve protez tırnağa istediğiniz ojeyi sürebilirsiniz. Protez tırnaktaki oje kendi tırnağınızdaki ojeden daha kalıcı olmaktadır. Tırnağın uzunluğunu sizler ayarlayabilirsiniz. Protez tırnağı kullanırken dikkat etmeniz gereken husus kimyasal maddelerle temastan kaçınmaktır. Temizlik yaparken ya da bulaşık yıkarken mutlaka eldiven kullanılmalıdır. Ojeleri aseton içermeyen oje çıkarıcılarla çıkarmak oldukça önemlidir. Protez tırnak sabun ya da şampuan gibi maddelerden etkilenmemektedir. Protez tırnaklar uzmanlar tarafından çıkarılmalıdır. Yapılacak yanlış yöntemler ya da kullanılacak ürünler gerçek tırnağın yapısına zarar verebilir. Uzmanlar protez tırnakları özel solüsyonlar ile çıkarmaktadır.