Kalıcı Makyaj

Tunceli Ella Güzellik Salonu & Lazer Epilasyon firması olarak pek çok hizmetimiz bulunmakta ve bunların başında kalıcı makyaj gelmektedir.

Yaklaşık 9 yıldır hem güzellik salonu hem de lazer epilasyon salonu olarak açtığımız işletmemiz hizmetlerine her geçen gün yenilerini eklemektedir. Alanında deneyimli, uzman kadromuz ile kaliteli hizmetin yanı sıra müşteri memnuniyetini önde tutmaktayız.

İhtiyacınız olan tüm uygulamalar için Tunceli merkezdeki salonumuzda randevu alarak işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Çalışma saatlerimiz saat 9.00 akşam 20.00 şeklindedir. Hizmetlerimiz arasında lazer epilasyon, hydrafacial cilt bakımı ve protez tırnak uygulaması da bulunmaktadır.

Kalıcı Makyaj Kimlere Uygun Değil?

 • Hemofili hastaları
 • Panik atak hastalarının yanında bir kişi olmalı yoksa yapılamaz
 • Uygulamanın yapılacağı alanlarda ben olanlarda
 • Kelloid yatkın olan bireylerde
 • Egzama hastalığı olanlarda
 • Emziren anneler ve hamile kadınlarda
 • Kemoterapi gören kanser hastalarında
 • AIDS ve HIV virüsü taşıyan kişilerde
 • Uygulamanın yapılacağı bölgede uçuk, mantar ve açık yara problemleri olanlarda
 • Belli cilt ilaçlarını kullanan kişilerde
 • Şeker hastalarında kalıcı makyaj uygulaması yapılamaz.

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj kaş, kirpik dibine ve dudaklara özel olarak hazırlanan pigmentlerin ince iğneler yardımı ile cildin alt tabakasına bırakılması işlemidir. Kalıcı makyaj işlemi geçici bir işlemdir. Tekniğin uygulama süresi yapılacak bölgeye, cildin esnekliğine ve cildin nemlilik oranına göre değişebilmektedir. Ortalama olarak ciltte ne kadar kalacağı kişinin cilt tipine göre de değişiklik gösterebilir.

Kalıcı makyajda dudak renklendirmesi, dudaklarda canlılığın ve dolgunluğun artmasını sağlar. Dudaklarda kalın, renkli ya da genç dudaklara sahip olmak için tam dudak renklendirmesi yapılır. Kaş kontörü işleminde mikroblading ve micropigmentasyon yöntemi kullanılır. Kalıcı eyeliner ve kalıcı dipliner göz kapağına yapılan 2 yöntemdir. Kalıcı makyaj hata kabul etmeyen bir işlemdir ve işlemin geri dönüşü zordur. Bu sebeple profesyonel ekibimiz Tunceli Ella Güzellik Salonu farkı ile sizlere en güzel hizmeti verecektir.

Kalıcı Makyaj Uygulaması

Derinin hemen üst tabakasına yapılan bu işlem hijyenik ortamda ve steril malzemeler ile yapılmalıdır. İşletmemiz uygulama yapılacak tekniğe uygun malzemelerin temizliği konusunda son derece hassastır.

Tunceli’de en iyi kalıcı makyaj uygulaması yapan işletmemiz kalıcı makyaj uygulamasını 1 ile 1,5 saat arasında yapmaktadır. Cilt üzerindeki kalıcılığı kişinin kişiye göre değişiklik gösterse de 3 ile 5 sene kadar kalıcılık sağlamaktadır. Uygulamadan 1 saat öncesinde anestezik kremler kullanılmaktadır. Tek kullanımlık steril iğneler ile kalıcı makyaj yapılmaktadır.